Vyberte stránku

Vinařství VITISBERG s.r.o.

Příběh vinařství je příběhem našeho života

Logo VITISBERG s.r.o.

Rodinné vinařství sídlí v Čejkovicích, vinný sklep se nachází v sousedním Novém poddvorově.

Naše terroir odrážíme v logu vinařství, jež symbolizuje kopcovitou krajinu místních hor osázených révou a současně počáteční písmena názvu vinařství.

Součástí loga jsou 4 bobule, jež odráží hlavní myšlenky vinařství:

  • Poctivost
  • Píle
  • Radost
  • Rodina

Jsme rodinou zabývající se zemědělskou činností v okolí Čejkovic po mnoho generací.

Od nepaměti se také věnujeme pěstování révy a výrobě vín.

Naši předkové měli výrobu vína za okrajovou činnost svého hospodaření.

Naše generace se rozhodla se pěstování vinic a výrobě vína věnovat mnohem intenzivněji.

Lidé ve vinařství

Ondřej Konečný

Na vinici se pohybuji od malička, je to pro mě vlastně přirozené místo, kam mě naši brávali už jako dítě. Asi jako každý jsem to chvíli nemusel a raději běhal někde po venku, nakonec jsem však díky dědovi a stařečkovi tomuto řemeslu beznadějně propadl… Vystudoval jsem nakonec střední i vysokou školu v oboru a nastoupil jako sklepmistr do středně velkého vinařství. Souběžně jsem však od pár hlav a demižonků vypracoval. Během té cesty jsem vyzkoušel všechno možné a vlastně zkouším pořád. Vinici mám, rád i všechno kolem, ale nejvíc mě zajímají práce ve sklepě, sledovat tu proměnu z hroznu v lahodné lahvové víno je fascinující…

Barbora Poláchová

S Ondrou jsme poprvé viděli ještě na střední vinařské, randit jsme spolu však začali později, všechno to zamotalo jedno školní vinobraní a ročník 2008. Od té doby se snažíme spolupracovat nejen v osobním životě, ale také na poli vinařství. U nás je totiž všechno propojené. V poslední době na mě přechází především administrace, ve které jsem rozhodně pečlivější. Jsem taky hodně komunikativní, takže mě uvidíte na akcích…

Čejkovice

jsou charakteristické svojí zvlněno krajinou a jsou bránou do Moravského Toskánska po sjezdu z D2 za Velkými Bílovicemi. Jsou třetí největší vinařskou obcí v České republice. Obcí s vysokou průměrnou roční teplotou a odnepaměti vhodnou k pěstování révy vinné svázané s řádem templářských rytířů.

Nový Poddvorov

Nejmenší vinařská obec v České republice, sousedící s třetí největší vinařskou obcí Čejkovice. V této obci máme degustační prostory.